Jest mi bardzo miło przywitać Państwa na stronie badanialotniczolekarskie.pl. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą i odbycia badań w ciągu jednego dnia w naszej przychodni.
Janusz Jachimowicz

WAŻNE! Od 30.07.2019 r. przychodnia ALERGO-MED w Warszawie tylko pod nowym adresem: ul. Lanciego 12 lok. U7/8. Zapraszamy!

W naszej przychodni badania lotniczo-lekarskie możesz odbyć w ciągu jednego dnia

Sprawdź ceny

Jakich badań potrzebujesz?

W przychodni ALERGO–MED Aviation doświadczeni, uprawnieni lekarze orzecznicy wykonują badania w celu stwierdzenia braku lub istnienia przeciwwskazań do wykonywania czynności: pilota, skoczka spadochronowego, kontrolera ruchu lotniczego i innych osób zaliczanych do grona członków personelu lotniczego. Badania wykonywane są zgodnie z wymogami zdrowotnymi dla klasy 1, 2, 3, CC, świadectwa kwalifikacji i LAPL określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 104 ust. 2 i art. 95 ust. 5 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo Lotnicze. Badania realizowane przez nas w Warszawie to:

a)badania wstępne dla klasy 2, Raport Medyczny (Cabin Crew), zgodnie z przepisami krajowymi (świadectwo kwalifikacji), LAPL

b)badania okresowe i okolicznościowe dla klasy 1, klasy 2, klasy 3, Raport Medyczny (Cabin Crew), zgodnie z przepisami krajowymi (świadectwo kwalifikacji) oraz LAPL

c)badania medycyny pracy

Jeśli nie masz pewności, które badania są dla Ciebie – poniżej przygotowaliśmy zestawienie, które może pomóc Ci to wyjaśnić. Jeśli wciąż potrzebujesz dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:

KLASA 1

  • piloci zawodowi – samolotowy, śmigłowcowy, sterowcowy, wiatrakowcowy, pilot pionowzlotu
  • piloci liniowi – samolotowy (również w załodze wieloosobowej), śmigłowcowy, pilot pionowzlotu

KLASA 2

  • piloci turystyczni – samolotowy, śmigłowcowy, sterowcowy, pilot pionowzlotu
  • pilot balonu wolnego oraz pilot szybowcowy

KLASA 3

  • kontroler ruchu lotniczego i praktykant kontroler ruchu lotniczego

Raport Medyczny

  • członkowie personelu pokładowego

Świadectwo Kwalifikacji

  • operator bezzałogowego statku powietrznego (dron) używanego w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe
  • pilot lotni, paralotni, motolotni, skoczek spadochronowy, a także: pilot statku powietrznego o maksymalnej masie startowej do 495 kg, pilot wiatrakowcowy do 560 kg, informator służby informacji powietrznej, informator lotniskowej służby informacji powietrznej, nawigator lotniczy, mechanik pokładowy, radiooperator pokładowy, dyspozytor lotniczy, mechanik lotniczy obsługi technicznej, mechanik poświadczenia obsługi statków powietrznych, mechanik poświadczenia obsługi spadochronów, mechanik poświadczenia obsługi wiatrakowca o maksymalnej masie startowej do 560 kg

LAPL

  • piloci rekreacyjni - samoloty, śmigłowce, szybowce i balony

Czego możesz spodziewać się w czasie badań?

Na badania warto zarezrwować sobie pierwszą część dnia. Poniżej przedstawiamy przykładowy plan badań.

Badania wstępne i okresoweRejestracja | 7:30 - 8:30
Pobieranie krwi i moczu | 7:30 - 8:30
Badanie okulistyczne
Badanie laryngologiczne
EKG
Spirometria (ze wskazań)
Audiometria
Badanie przez uprawnionego Lekarza Orzecznika
Wydanie orzeczenia | ok. godz. 13:00

Badania okolicznościoweZakres badań zależy od zaleceń lekarza orzecznika i od rodzaju przyczyny skierowania na badanie okolicznościowe. Jeżeli powodem badania jest leczenie specjalistyczne, bądź pobyt w szpitalu badany powinien mieć przy sobie opinię specjalisty prowadzącego lub kartę wypisową ze szpitala.

Na kolejne badania lotniczo-lekarskie zapraszamy do 45 dni przed upływem ważności ostatniego orzeczenia.

Opisany powyżej harmonogram i zakres badań jest przykładowy. Zakres badań w indywidualnych przypadkach może zostać poszerzony, jeśli Lekarz Orzecznik uzna to za konieczne. W takich sytuacjach również harmonogram badań ulega zmianie i wykonanie wszystkich badań jednego dnia może nie być możliwe.

Jak należy się przygotować?

Przed wizytą w naszej przychodni warto pamiętać o kilku sprawach:

Przyjeżdżając na badanie lotniczo-lekarskie proszę pamiętać o zabraniu dowodu tożsamości ze zdjęciem. Ze względu na planowane badania laboratoryjne proszę przyjść na czczo.

Ważne jest również, aby przed badaniami dobrze wypocząć, nie pić alkoholu (24h) i odżywiać się racjonalnie.

Proszę również pamiętać o zabraniu ze sobą ostatniego orzeczenia lotniczo - lekarskiego. Jest ono niezbędne do przeprowadzenia badań, jeśli ostatnie badania wykonywane były w innym ośrodku.

Pracownikom firm lotniczych przypominamy o zabraniu skierowania z danymi potrzebnymi do wystawienia faktury.

Do rejestracji zapraszamy codziennie w godzinach 7:30 – 8:30.

Zaufali nam

Co słychać w ALERGO-MED Aviation?

W piątek (13.09) badania lotniczo-lekarskie mogą trwać dłużej

W związku z innymi zobowiązaniami naszego lekarza orzecznika, w piątek 13.09.2019 r. orzeczenia będą wydawane z lekkim opóźnieniem. Wciąż zapraszamy Państwa do rejestracji miedzy godz. 7:30 a 8:00, ale cały proces może tego dnia potrwać nawet do godziny 14-15. Bardzo przepraszamy za tę niedogodność.

ALERGO-MED już po przeprowadzce w Warszawie

Od 30.07.2019 r. czekamy na Państwa pod nowym adresem. Jest nam miło zaprosić Państwa do nowej przychodni przy ul. Lanciego 12 lok. U7/8 w Warszawie. Zależy nam na tym, by było to miejsce miłe dla Państwa. Mamy nadzieję, że zmiana wyłącznie korzystnie wpłynie na Państwa komfort w czasie pobytu u nas i konsultacji z lekarzami. Pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące dalszych udogodnień w nowym miejscu :)

Kontakt - gdzie nas znajdziesz?

ul. Franciszka Marii Lanciego 12 (lok. U7/8)

02-792 Warszawa

Tel.: +48 22 448 47 77

Mail: ken@badanialotniczolekarskie.pl